Plavecký bazén /

Kondiční i rekreační plavání a koupání

Plavecký bazén pro veřejnost

Moderní krytý plavecký bazén Jedenáctka VS má délku 25 metrů a šířku 10,5 metrů. Hloubka vody zahřáté na příjemných 28°C je od 1,2 po 1,8 metru u startovacích bloků. Z celkových pěti plaveckých drah jsou standardně dvě vyhrazeny pro kondiční plavání. Bazén je vybaven hydraulickým zvedákem pro tělesně hendikepované plavce.
Přímo od plaveckého bazénu můžete navštívit mokrý bar v prvním patře.

Zajímá vás způsob číštění vody v bazénu?

Přijďte si k nám zaplavat

Plavecký bazén je celoročně přístupný každý pracovní den mezi 6:30 a 21:00, o víkendech a státních svátcích od 8:00 do 21:00.
Základní vstupné do bazénu a vodního světa je na 60 minut plus 20 minut navíc pro převlečení a vrácení náramkového čipu na recepci.
Šatny jsou společné, vybavené převlékacími kabinkami a skříňkami na elektronický čip.

Nemáte plavky nebo postrádáte jiné potřebné sportovní vybavení?


TECHNOLOGIE ČIŠTĚNÍ VODY V BAZÉNECH JEDENÁCTKA VS

Filtrační a recirkulační úpravna vody v areálu Jedenáctka VS čistí bazénovou vodu čtyřstupňovou metodou. Nejprve je voda přirozeně zbavena veškerých zachytitelných nečistot v pískových filtrech. Tyto filtry jsou od zachycených nečistot každý den důkladně proprány vodou a vzduchem.

Přefiltrovaná voda je pak v tepelném výměníku ohřáta a následně chemicky upravena. Do vody je přidána vločkovací látka PAX, díky které se vysráží a odstraní všechny drobné nečistoty. Před navrácením do bazénu je voda ještě desinfikována plynným chlorem a finálně upravena průtokovou UV lampou, která:

U všech bazénů v areálu Jedenáctka VS je průběžně sledováno a případně upravováno pH vody tak, aby bylo co nejblíže neutrální hodnotě 7,0. Každý den je po skončení provozu bazén mechanicky čištěn a dopuštěn čerstvou vodou dle vyhlášky MZ č.238/2011 Sb.

Fotogalerie bazénu

Video reportáž z 6. ročníku plaveckých závodů ZŠ Prahy 11 konaných v našem plaveckém bazénu Jedenáctka VS